Pozytywne myślenie? Tylko nie to!

"Budowanie pozytywnego myślenia nie wystarczy, jeśli w parze nie idzie z działaniem" - taka jest jedna z przewodnich konkluzji poniższego artykułu. Trudno się z tym nie zgodzić. Jednak odnosząc to do modelu działania Jobs First, należy pójść jeszcze dalej tj. z działaniem, które w krótkiej i jasno określonej perspektywie przynosi z góry założone, mierzalne rezultaty. 

Według nas zadaniem konsultanta ds. zatrudnienia jest dostarczenie uczestnikowi programu outplacementu dowodów, że siła jaką w nim rozbudziliśmy i potencjał, jakim dysponuje jest realną wartością, która może przełożyć się na konkretne rezultaty w konkretnym obszarze i konkretnym czasie. Na końcu tej drogi jest oczywiście podjęcie nowej pracy, ale dowodów mniejszych i większych, uczestnik potrzebuje dużo wcześniej, od samego początku programu, od pierwszego spotkania. I tak na prawdę, przez cały czas w trakcie jego trwania…. poczynając od drobnych „easy win”, na zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną skończywszy. 

Jeśli tego zabraknie w programie to, jak przekonuje autor artykułu …” Uniesienie zamienia się w rezygnację, bezsilność, depresję. Z nieba wpadają w najgłębsze czeluście emocjonalnego piekła”.

https://www.pb.pl/pozytywne-myslenie-tylko-nie-to-873781